Rozhledna Orlov

18. července 2015 v 13:14 | Brdolog
Při běžné prohlídce mapy Brd jsem kousek za Příbramí v obci Orlov na hranici vojenského prostoru objevil ikonu rozhledny. Z dřívějších dob si nepamatuji že by zde byla, musí být nová. Z mapy jsem vyčetl že má otevřeno nonstop. Tak hurá do Orlova. Představoval jsem si kamennou rozhlednu na okraji vysoké skály doslova orlí hnízdo a nemohl jsem se dočkat až ji navštívím.


Dočetl jsem se že rozhledna byla postavena v roce 2009 a je zde výhled východním směrem na Příbram a daleké okolí. V blízkosti lze pohodlně zaparkovat. A tak jsme vyrazili. V Orlově jsme krásně zaparkovali a po pár krocích jsme byli u cíle.


Orlí hnízdo !!!!

To byl šok, hodil by se spíš název vyhlídková plošina, ale rozhledna? Nakonec vše skončilo bujarým smíchem.Vpravo nahoře kostel Nanebevzetí Panny Marie u Příbrami 586m Svatá Hora


Pár fotek z rozhledny Orlí hnízdo. Návštevy vůbec nelituji, v okolí je mnoho dalších míst k výletům, na které jsem se chystal příští rok,ale rozhledna je urychlila. Jedná se o vrchol Třemošná, Pilská, Lázská nádrž a kanál Struhy. To vše budou další témata blogu. Velkou radost nám udělala spousta borůvek. Zdravím všechny a těším se na další zážitky. Bg.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rp rp | E-mail | Web | 28. února 2016 v 19:45 | Reagovat

Ahoj, zajímavé počtení. K těm tajemným děrám - nejsem si zcela jist, že jde jistojistě o milířiště (placy). Teoreticky by mohla být dovodorovna srovnaná plocha pro milíř uprostřed o něco víc erozivní než její okraje, ale aby vznikl kráter, o tom pochybuji. Spíše, zda nepůjde o nějaké jiné lesní řemeslo, které potřebuje např. smolné pece...?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama